Blog

Zillertal Arena – Idealne miejsce na zimowy urlop

Zell, Hippach, Gerlos, Königsleiten, Krimml, Wald: tych sześć miejscowości tworzy największy region narciarski w całym Zillertalu i okolicy. Historia tego terenu sięga 1999 r., kiedy to połączono kilka mniejszych regionów tworząc jeden z największych regionów Austrii, ciągnący się daleko poza granice Tyrolu w głąb ziemi Salzburskiej. 139 km tras oraz wiele nowoczesnych kolejek i wyciągów, mogących w ciągu godziny przewieźć 81 tys. osób, przyciągają fanów białego puchu.

Wspaniale przygotowane i bardzo zróżnicowane zjazdy ciągnące się niejednokrotnie przez ponad 6 km rozplanowano na wysokościach od 600 do 2.500 m n.p.m. Ponadto do dyspozycji fanów białego szaleństwa jest aż 37 barów, restauracji, lokali gastronomicznych i aprèski przy stokach narciarskich, profesjonalne szkoły narciarskie ze specjalnymi programami dla najmłodszych, Snow & FunParki, Halfpipes. W ostatnich latach w modernizację i budowę wyciągów, zainwestowano ponad 62 mln € co sprawia, że kolejki i zbędne przestoje przy wyciągach należą do rzadkości. Niejeden turysta po spędzeniu urlopu w Zillertal Arena twierdzi ze w tym miejscu słowo zima nabiera nowego znaczenia!

Sieć darmowych Skibusów regularnie kursujących pomiędzy miejscowościami Zell am Ziller, Gerlos, Wald i Krimml pozwala bezproblemowo korzystać ze wszystkich nowoczesnych połączeń. Darmowe parkingi przy dolnych stacjach gondoli, zawsze życzliwa obsługa, duże rabaty dla dzieci to kolejne atuty tego zimowego Eldorado.

Więcej na www.zillertalinfo.eu

Leave a Comment

Back-To-Top
 
ZADZWOŃ