Blog

Weekend w Murzasichle

Malownicza miejscowość Murzasichle, położona u podnóża Tatr na wysokości 1000m n.p.m. przyciąga turystów z całej Polski i nie tylko. Choć na pierwszy rzut oka nazwa miejscowości wydaje się nam obca, to jak można doszukać się w dostępnych źródłach Murzasichle znaczy mniej więcej Mur za Sichłą. Nie będziemy jednak zajmować się tutaj etymologią tego słowa, zainteresowanych odsyłamy do wyszukiwarek, tam znajdziecie wszystkie hipotezy na temat powstania tej niecodziennej nazwy.

Murzasichle zaskoczy nas niesamowitym krajobrazem Tatr zarówno latem jak i zimą. Jeśli chcesz odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i codziennego stresu to Murzasichle jest idealnym miejscem. Piękne widoki i bezcenne górskie powietrze pozwolą Ci odpocząć i naładować akumulatory na długie miesiące. Murzasichle posiada rozwinięta bazę noclegową, punkty handlowe oraz gastronomiczne, w których można zjeść wyroby i potrawy kuchni regionalnej.

Murzasichle

Latem w Murzasichle możemy organizować piesze wędrówki górskie oraz podziwiać, malownicze krajobrazy, cieszyć się naturą. Zimą natomiast, ta niewielka miejscowość daje mnóstwo zabawy miłośnikom nart i białego szaleństwa. Łącznie w Murzasichle znajduje się sześć wyciągów orczykowych. Połowa stoków narciarskich posiada trasę o długości 300-350m i różnicy wzniesień wynoszącej około 38m, pozostałe trzy stoki charakteryzują się długością od 240-300m oraz różnicą wzniesień rzędu 35-48m.

Trasy są proste, idealnie nadają się do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, dlatego też przy stokach prężnie działa szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego. Należy dodać, że obok ośrodka wydzielony jest bezpieczny tor przeznaczony na saneczkowanie, jak również sztucznie mrożone lodowisko. To jeszcze nie koniec atrakcji, bowiem w Murzasichle możemy skorzystać z ciekawego zjazdu zwanego Snowtubing. Jest to zjazd na specjalnie przygotowanych oponach po wyznaczonym torze. Wspaniała atrakcja dla dzieci oraz starszych. Wszystkie stoki są sztucznie śnieżone i oświetlone, wcześniej przygotowywane ratrakiem.

Weekend w Murzasichle to świetny wybór na odpoczynek od pracy i miasta, zarówno latem jak i zimą. Spakuj zatem grupkę znajomych i wybierz się na górskie wędrówki lub na narty, korzystając z naszego luksusowego przewozu osób.

Leave a Comment

Back-To-Top
 
ZADZWOŃ