Blog

Lodowiec Pitztal – Wypoczynek na najwyższym poziomie!

Lodowiec Pitztal to obowiązkowy punkt zimowego wypoczynku dla każdego narciarza i snowboardzisty, nie tylko dlatego, że gwarantuje świetne warunki śniegowe, ale także ze względu na fantastyczną atmosferę.

W okresie zimowym na lodowcu Pitztal działa najwyższy w Austrii lodowcowy ośrodek narciarski. Jego atuty to urozmaicone trasy narciarskie, warunki sprzyjające rodzinnemu wypoczynkowi i gwarancja śniegu. Dzięki połączeniu terenów narciarskich Rifflsee, Pitztaler i Hochzeiger można korzystać łącznie z 75 km tras.

Na Wildspitze można się dostać najwyżej położoną kolejką linową w Austrii – komfortowa gondola Doppelmayr z podgrzewanymi siedzeniami w niespełna 6 minut dowozi turystów na Hintere Brunnenkogel. Na górze można odpocząć, napić się pysznej kawy czy skosztować słynnego tortu Sachera w Café 3.440 – nowej kawiarni urzekającej nadzwyczajną architekturą i zapierającymi dech w piersiach widokami roztaczającymi się na okoliczne trzytysięczniki.

Tamtejsze ośrodki narciarskie to również tereny szkoleniowe dla wielu czołowych zawodników, takich jak choćby mistrz olimpijski Benni Raich. Począwszy od początku października, jak tylko rusza tam sezon narciarski, na lodowiec Pitztal zjeżdżają drużyny narciarskie z całego świata, aby przygotować się do zawodów Puchary Świata.

Rifflsee to mały, ale piękny ośrodek narciarski wokół jeziora Rifflsee na wysokości 2.200 m n.p.m., bardzo popularny wśród miłośników sportów zimowych. Stanowi ciekawy dodatek do jazdy na nartach na lodowcu, posiada trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności.

Dzięki bezpiecznemu dla dzieci wyciągowi krzesełkowemu SunnaAlmbahn, rodziny mogą bez problemów cieszyć się jazdą na nartach wraz z młodszymi pociechami.

Hochzeiger to z kolei 40 km pięknych tras narciarskich, 6-kilometrowy oświetlony tor saneczkowy, a także urokliwe chatki narciarskie. Wysokość ośrodka Hochzeiger (między 1.450 i 2.450 m n.p.m.) oraz sztuczne naśnieżanie tras gwarantują zabawę przez cały sezon zimowy.

Więcej na www.tyrolinfo.pl/pl/pitztal

Leave a Comment

Back-To-Top
 
ZADZWOŃ